Rodzaje SEO

Białe SEO

Białe SEO to tzw. bezpieczny sposób pozycjonowania, bo jesteśmy mniej podatni na kary ze strony wyszukiwarek - filtry czy bany.


Pozycjonowanie według zasada białego SEO ogranicza się jedynie do optymalizacji, jeśli zerkniemy na wytyczne Google na temat pozycjonowania. Według Google wszelkie metody pozyskiwania linków, czy to tych z katalogów czy to tych spamujac na forach jest nielegalne. Czym zatem jest białe SEO?

Używając metod dozwolonych przez Google my, jako właściciel powinniśmy skupić się jedynie na treści strony. Nic innego nas nie powinno interesować, żaden przyrost linków pozycjonujących. Jeśli będziemy posiadać odpowiednio zoptymalizowaną witrynę oraz znakomity oraz, co najważniejsze, unikalny content (treść) to nasi odwiedzający sami będą do nas linkować, dzięki czemu nasza strona będzie pięła siew górę w wynikach wyszukiwania i będzie bardzo wartościowa. Pozostaje jednak jedno „ale”. Jak zdobytych linkujących użytkowników, skoro, jeśli nawet mamy świetną witrynę, to nie możemy zamieścić do niej nigdzie naszego linka, bo będzie to niezgodne z zasadami Google.

Czarne SEO

Czarne SEO to metody pozycjonowania stron w wyszukiwarkach niezgodne z wytycznymi (choćby z wytycznymi Google dla webmasterów). Metody te to działania na masową skalę obejmujące naraz nawet tysiące domen, na których zostawiany jest link pozycjonujący.


Google lubi karać za stosowanie Black SEO, jeśli takie działania oczywiście odkryje, gdy na przykład przedobrzymy z nagłym przyrostem linków do naszych stron.

Pozycjonowanie za pomocą czarnego SEO jest uznawane, jako nieetyczne, gdyż w znacznym stopniu może szkodzić innym stronom, umieszczając na nich niechciane linki. Jednak, jeśli są to blogi to w miejscach na komentarze mamy pole do wpisania adresu URL, więc po prawdzie są dwie strony medalu.

Jednymi z najpopularniejszych narzędzi do pozycjonowania za pomocą Black SEO są Scrapebox (spamuje blogi) oraz Xrumer (spamuje fora).

Popularne w Polsce SWLe (systemy wymiany linków) także uznawane są za metody ciemnego SEO i użytkownicy korzystający z nich mogą być ukarani (czy raczej ich strony).

Jednak korzystanie z głową z „ciemnej strony mocy” nie musi przynosić szkód, ale wręcz przeciwnie – zyski i to w krótszym czasie(porównując z White SEO).

Znajdziesz nas tu:

FacebookGoogleTwitter


A może chcesz sie z nami skontaktować w sprawie pozycjonowania strony?

Wobec tego zapraszamy Cię do skorzystania z naszego formularza kontaktowego!

kliknij aby skorzystać