Optymalizacja

Optymalizacja witryny pod względem SEO to rzecz podstawowa, o którą musimy zadbać przez pozycjonowaniem, zdobywaniem linków do naszej witryny. Optymalizacja to nic innego jak stworzenie strony przyjaznej robotom wyszukiwarek, które zapewnią nam odpowiednią jej indeksacje w wynikach wyszukiwania.

Pierwszymi krokami, które musimy poczynić w sprawie optymalizacje jest konstrukcja adresów wewnętrznych, tak by były przyjazne robotom. Następnie usuwamy zduplikowaną treść, czyli decydujemy się na to czy storna będzie wyświetlana z www czy bez tego przedrostka. Dla robotów Google strona bez www, a z www to dwie zupełnie inne strony, z tym, ze z tą samą treścią co niestety jest złe. Jest to bardzo ważny element, dlatego, ze duplikacja streści w obrębie własnej domeny może powadzić do zafiltorwania domeny lub jej całkowitego usunięcia z wyników wyszukiwarki. Tego chyba nie chcemy. O odpowiednie przekierowania 301 musimy zadbać w pliku .htaccess, który umieszczony powinien być na serwerze, tak gdzie i nasza strona www. Nie możemy o tym zapominać gdyż jest to absolutna podstawa jeśli chodzi o pozycjonowanie i optymalizację strony.

Kolejnym ważnym elementem jest zadbanie o to, aby na stronie i podstronach występowały w odpowiedniej ilości słowa kluczowe, które pozycjonujemy. Uwaga – nie upychajmy słów na siłę, tylko róbmy to tak, aby wyglądało naturalnie.Tak samo nie stosujmy cloackingu, czyli ukrywania treści, słów kluczowych na stronie. Polega to na tym, że część tekstu jest przesuwana poza obszar strony za pomocą stylów CSS, tak aby dostęp do niej miały tylko roboty wyszukiwarek a nie użytkownicy przeglądający naszą stronę. takie oszukiwanie może być bardzo kosztowne jeśli chodzi o ranking w wyszukiwarce Google.

Dobrze, jeśli zadbamy o to aby stworzyć stronę błędu 404, dzięki której nie tylko robot powróci na nasze dalsze podstrony ale i użytkownik. Tworzymy także mapę witryny oraz dbamy o stworzenie na stronie odpowiedniej nawigacji, menu, dzięki któremu bez będzie można trafić na dalsze podstrony.

Znajdziesz nas tu:

FacebookGoogleTwitter


A może chcesz sie z nami skontaktować w sprawie pozycjonowania strony?

Wobec tego zapraszamy Cię do skorzystania z naszego formularza kontaktowego!

kliknij aby skorzystać