Katalogi i presell page

Katalogi stron

Najpopularniejszym w Polskim SEO sposobem pozyskiwania pierwszych linków do strony są wszechobecne katalogi stron internetowych. Dodawanie wpisu do katalogu jest prostą czynnością, dlatego też często jest ona polecana dla każdego początkującego webmastera, chcącego poprawić pozycję swojej strony w wyszukiwarce.

Z reguły proces zgłaszania strony do katalogu wygląda następująco: - po dobraniu odpowiedniej podkategorii pasującej tematyką do naszej strony klikamy na „dodaj stronę” i podajemy adres; - w formularzu wypełniamy wszystkie pola – tytuł (podajemy frazę, na która linkujemy naszą stronę, dlatego że jest to anchor text), opis (w kilku zdaniach streszczamy, co znajduje się na naszej stornie), słowa kluczowe(wiadomo – podajemy kilka fraz). Na koniec podajemy na adres email, na który otrzymamy powiadomię o zatwierdzeniu strony w katalogu.

Bardzo popularnym Polskim skryptem katalogów jest SEOkatalog, na którym opiera się większość powstających dziś katalogów stron. Jest to rozbudowany płatny skrypt.

Presell Pages

Precle („spolszczona” nazwa zagranicznych Presell Pages) to popularna w Polsce metoda na pozyskiwanie linków do strony. Podobnie jak w przypadku katalogów stron często możemy zyskać te linki za darmo.


Precle to zwykle blogi oparte o skrypt blogowy Wordpress, (choć ostatnio mamy ciekawą alternatywę w postaci PremiumPAGE), na których każdy użytkownik może dodać swój artykuł z linkami w treści. Ważne, aby artykuł spełniał wymogi regulaminu danego blogu, w przeciwnym razie artykuł nie zostanie opublikowany. Zazwyczaj regulamin mów o maksymalnie trzech linkach wychodzących w artykule oraz minimalnie, aby posiadał on tysiąc znaków. Specjalne wtyczki do Wordpressa pozwalają oszczędzić pracy moderatorom poprzez niedopuszczanie do zapisu nieregulaminowych artykułów.

Ważne jest by artykuł dodawany do precla był w pełni unikatowy (bądź mocno zsynonimizowany) oraz związany tematycznie z naszą stroną, którą pozycjonujemy, do której kierują linki z artykułu. Tylko wtedy taki artykuł może być w pełni wartościowy i może pozwolić nam na zwiększenie naszego miejsca w rankingu w wyszukiwarce.

Znajdziesz nas tu:

FacebookGoogleTwitter


A może chcesz sie z nami skontaktować w sprawie pozycjonowania strony?

Wobec tego zapraszamy Cię do skorzystania z naszego formularza kontaktowego!

kliknij aby skorzystać