Czy zobowiązania mogą być nam udzielane przez każdego czy też analogicznie jak kredyty jest to usługa wskazanej jednostki publicznej?

Sporo osób twierdzi, że pożyczka i kredyt to właściwie to samo. Należy jednak pamiętać, że chociaż w obu przypadkach mamy do czynienia z pewnym zobowiązaniem finansowym, o które mamy możliwość ubiegania się np. w bankach lub instytucjach pozabankowych, to jednak są to różnorodne produkty. Różnice pojawiają się już w kwestii prawnych założeń tych propozycji finansowych. Pożyczka jest regulowana na podstawie Kodeksu cywilnego, natomiast kredyty przyznawane są na podstawie przepisów prawa bankowego.


Kredytu przydzielać mogą jedynie banki. Pożyczki może nam udzielić praktycznie każda osoba bądź instytucja posiadająca określoną sumę gotówki. Pożyczka ponad to może być przydzielona w dowolnej formie, możemy ubiegać się o dowolną sumę gotówki i właściwie zawarta może być w wielu formach. Pamiętać trzeba jednak, że kwoty pożyczek przekraczających sumę pięciuset złotych powinny być potwierdzone umową pisemną dla celów dowodowych. W przypadku kredytu każda ilość powinna być udokumentowana pisemną umową.
procenty klocki
Pożyczka jest możliwością uzyskania pieniędzy stosunkowo szybko. Pożyczkobiorca nie ma prawa wpływać bezpośrednio na sposób wykorzystania przyznanych funduszy. W przypadku kredytu natomiast środki muszą być wykorzystane w ściśle określony w umowie sposób. Dodatkowo, kredyt jest stale kontrolowany przez bank. Pożyczka może być przydzielana nie tylko w formie pieniężnej (np. gotówka), ale również w postaci różnego rodzaju przedmiotów materialnych. Co również w tym przypadku bardzo istotne: kredyt zawsze związany jest z koniecznością dodatkowych opłat, takich jak prowizja czy oprocentowanie. W przypadku pożyczek mogą być one nieodpłatne. A więc jeśli ciekawią nas tego typu możliwości finansowe musimy dostrzegać różnice między kredytami a pożyczkami.
seniorzy
Eurobank świadczy korzystne warunki konsolidacji dla kredytobiorców, którzy mają w posiadaniu więcej zobowiązań finansowych. Dane na temat produktów konsolidacyjnych przedstawione zostały na witrynie internetowej https://konsolidacyjnyekspert.pl kredyty konsolidacyjne.

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *