color cork

Kolorowy korek

Naturalny korek jest wspaniałym materiałem, z którego można wykonać bardzo oryginalne dekoracje. Fenomen ekologicznego korka tkwi przede wszystkim w bardzo szerokim zastosowaniu. Surowiec potrafi wkomponować się w każdą aranżację. Jest niezwykle trwały, elastyczny i lekki, dzięki czemu świetnie poddaje się obróbce.
zmiana

Czy naturalny korek, można dowolnie pomalować?

Oczywiście, że można pomalować korek. W tym celu możemy wykorzystać (zalecane) farbę w sprayu. To najlepsza postać farby, którą aplikuje się najprościej. Biorąc natomiast pod uwagę efekt końcowy, zarówno sposób pomalowania, jak i kolorystyka, zależą wyłącznie od naszej wyobraźni i kreatywności. Inspiracji jest bardzo wiele.

Kolorowy korek – materiały

Nadanie dowolnego koloru i kształtu może zostać zastosowane niemal na każdym materiale z korka naturalnego. Posłużyć w tym celu mogą np. arkusze korkowe, rolki korkowe lub korek samoprzylepny. Z każdego z tych materiałów wycinamy dowolne kształty, na których szkicujemy wybrany wzór. Na koniec wystarczy tylko wypełnić kształty kolorem, by uzyskać oryginalną dekorację.
Ciekawym pomysłem jest wycięcie z arkusza kilku sześciokątów, które dowolnie pokrywamy kolorem. Na koniec planujemy końcowy układ figur i przyklejamy je np. do ściany (korek ścienny). W ten prosty sposób można otrzymać np. wyjątkowe tablice korkowe. Najlepszym materiałem do wykonywania tego typu ozdób jest korek samoprzylepny. Wszystkie materiały w różnych wymiarach znajdziesz tutaj: https://korkrollen.de/.
romby

Zalety kolorowego korka

Największą zaletą kolorowego korka jest niezwykły klimat wnętrza, jaki wprowadza. Dzięki tak kreatywnym rozwiązaniom, wnętrze domu lub mieszkania zyska nowy charakter. Zastosowanie korka w różnych pomieszczeniach z pewnością ożywi smutne wnętrze oraz wprowadzi domowników w pozytywny nastrój.
Korek jest materiałem w pełni ekologicznym, dlatego nie powinniśmy bać się po niego sięgać. Bezpieczeństwo, jakie korek naturalny gwarantuje w szczególności dzieciom i alergikom, daje mu niezbitą przewagę nad konkurencyjnymi surowcami. Dlatego, zamiast szukać gotowych produktów, warto pomyśleć o korku i stworzyć coś samodzielnie.

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *