A co jeżeli posiadamy zajęcie komornicze?

Kto z nas nie słyszał o kłopotliwej sytuacji fiskalnej sąsiada, czy kogoś z rodziny?
Nagminnie zdarza nam się słuchać historii o ludziach, którzy choćby w konsekwencji nieszczęśliwej sytuacji życiowej, pobrali kredyt z nadzieją na poprawienie ich sytuacji materialnej, a zamiast tego skończyło się egzekutorem.

zloto
To nierzadki scenariusz.

Pożyczki nad stan

Zaciągamy długi, jakich nie możemy zwrócić, “ratujemy” się kartami kredytowymi, jakie również obciążają naszą kieszeń, a gdy do domu dobija się egzekutor, zastanawiamy się jak rozwiązać ten kłopot.
Szukamy pomocy u rodziny, przyjaciół, a gdy to nie wystarcza, włączamy pecet i wpisujemy w okno wyszukiwarki: słowo pożyczki. Koi nas wykazana lista firm parabankowych na monitorze. Widząc, że posiadamy perspektywę wyjść ze spędzającego sen z oczu zobowiązania, nieraz bez zastanowienia łapiemy za telefon i zaciągamy następny kredyt.
port

Zatrzymaj się. Zanim się zdecydujesz, koniecznie zajrzyj na stronę judaszowesrebrniki.pl/jak-wyglada-kredyt-dla-zadluzonych-z-komornikiem.

Co należy uprzednio zrobić?

Powinieneś w pierwszej kolejności wiedzieć, czy wierzytelności dla zadłużonych z egzekutorem są pewne, czy można wierzyć parabankom, co stwierdza UOKIK po przeprowadzonych inspekcjach i gdzie taką wierzytelność znaleźć.Co to za firmy te parabanki? Wielu Polaków nie ma pojęcia, jaka jest różnica pomiędzy nimi a bankami. A różność między nimi jest duża i są to całkowicie rożne podmioty funkcjonujące całkowicie inaczej. Głównie nie wiąże ich prawo bankowe, a funkcjonują na kanwie nakazów wymienionych w Kodeksie Cywilnym. Nie istnieje tu Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Większość firm tego typu, dostarcza własne usługi wyłącznie przez sieć, nie zdołamy więc wejść do stacjonarnej placówki, porozmawiać z pracownikiem i dopytać spokojnie o szczegóły.
dwoje za reke
Pamiętajmy, by każdą parafowaną umowę dokładnie przeczytać, a co więcej całość zrozumieć. W internecie mamy możliwość odszukać bezpłatne porady prawne, zatem nie obawiajmy się z nich korzystać jeżeli nie czaimy wpisów zawartych w umowach pożyczkowych.
Bywa, że przedstawiciele parabanków przychodzą do nas do lokalu, tłumacząc, że to mając na uwadze nasz komfort i realizują z nami część formalności, proponując przy tym “bezpłatną” 1 wierzytelność.
Ale czy istotnie jest bezpłatna? Pamiętajmy, że parabanki obciążają nas bardzo dużymi karami, choćby za brak zwrotu w terminie, czy wysyłane do nas powiadomienia.
widoki
Przed podjęciem decyzji o pobraniu wierzytelności oferowanej przez parabanki, przeanalizujmy więc, czy możemy zwracań ją we właściwym czasie i czy to wyłączne rozwiązanie naszych problemów fiskalnych. Warto dopytywać, drążyć temat i opierać się na doświadczeniach innych. Uczmy się na nie swoich omyłkach, tylko na błędach innych.