Najcudowniejsze tereny pojezierza mazurskiego

Mazury mogą być prześlicznym regionem do odprężenia. Charakteryzują się dużymi akwenami wodnymi, rzekami oraz bajeczną otaczającą je zielenią. Nazywane są dziwem świata przyrodniczego, w jakim możemy przebywać w każdej porze.

Gdy układamy urlop z naszymi latoroślami, to warto wybrać owy region w Polsce. Będziemy mieli w tym miejscu co do roboty. Po pierwsze pole do wybawienia się posiadają miłośnicy jezior i rzek. Mogą udać się w rejs na jachtach, urządzać spływy kajakiem albo jedynie popływać i bez ograniczeń relaksować się nad rzeczką. Dookoła jest cisza, lotne zwierzęta świergotają, nie przeszkadza nam monotonność. Dzieciaki bawią się kapitalnie i co więcej mogą poznać kolejnych równolatków. Swoją drogą na terenie Mazur organizowane są liczne kolonie a także zielone szkoły, w których mogły by partycypować dzieci z całej Polski.
pomost

Propozycje atrakcji w w zielonej szkole na Mazurach

OW, który prowadzi owego typu projekt są Mazurskie Chaty leżące w Pieckach, sąsiadujące z jeziorem Wągiel i w pobliżu rzeczek. Proponowane http://www.mazurskiechaty.com/zielone-szkoly/ mogą być to kolonie zorganizowane na 1, 2, 3, 4 lub 5 dni. Codziennie wymyślany jest nowy harmonogram gier. Aranżowane mogą być rozrywki rozwojowe, wspinanie na ściance wspinaczkowej, użytkowanie placu z linami bądź kąpanie się w strumyku. Dzieci mogą na pewno dobrze się czuć, jako że nie będzie chwili na znużenie. Ponadto znajdą rówieśników, z którymi najprawdopodobniej zawrą głębsze znajomości. Oprócz zwyczajowych zabaw wewnątrz i w pobliżu Mazurskich Chat, planowane mogą być dodatkowo wycieczki po miastach, a w tym goszczenie w dzikim Parku plus pobyt w miejscowości Mikołajki, w przeszłej kwaterze Kanclerza III Rzeczy. Dzieciaki mogą również brać udział w spływie kajakiem rzeką, który może trwać 3 godziny.
łąki

Zabezpieczenie młodzieży jest najistotniejsze

Wszystkie oferowane lekcje a także zabawy odbywają się pod ochroną wytypowanego zbioru personelu i wychowawców OW. Ojcowie nie muszą się zadręczać o własne pociechy, bowiem w opłacie znajduje się pełna protekcja i posiłek. Rozrywki na terenie ośrodka są bezpieczne natomiast zabawa w wodzie jest dostępna tylko w obecności osoby uprawnionej do tego celu. Grupki uczestników w zielonej szkole nie będą duże, więc swobodniej jest zabezpieczać młodzież. Wrócą z takowej wycieczki z miłymi wspomnieniami i z dużą dozą pewności będą pragnęły zajechać do Mazurskich Chat na powrót. Zamiast przesiadywać w pokoju przy komputerze, będą na świeżym powietrzu w ruchu. Tego typu wycieczka może podziałać dodatnio na charakter młodego człowieka a dodatkowo uczy go sporo na temat towarzyszącej przyrody. Pełen energii odpoczynek jest bardzo dobrym rozwiązaniem na lipcową nudę.